Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

O nás

Kto sme?

Sme hrdí Slováci. Sebavedomí patrioti, pre ktorých nie je dôležitá farba vašej pokožky, ale viera v skutočnú občiansku spoločnosť. Netrápi nás váš rodný list a nepotrebujeme zoznamy nepriateľov, aby sme dokázali uniesť a pochopiť zložitosť sveta. Veríme vo vlastné sily a vieme, že Slovensko má stále dosť ľudí, ktorí neupadli do beznádeje. Tvoríme priestor, kde sa môžu stretávať tí, čo sa napriek všeobecnej skepse stále odmietajú nechať zahnať do kúta.

Nepotrebujeme plný autobus uvrieskaných kamarátov, aby sme dokázali verejne prejaviť svoj názor.

Nepotrebujeme nenávisť, lebo dokážeme cítiť aj mnoho iných emócií. A ak nám niektorá z nich chýba, tak najskôr strach. Nebojíme sa temných predpovedí, pretože máme dostatok vlastných názorov a odpovedí na otázky, ktoré sa zdajú byť nezodpovedateľnými. A už nie sme ochotní sa len nečinne prizerať a tváriť, ako sa nič nedá.

Dá sa to a my to vieme.

Sme sebavedomé Slovensko. Vaša krajina. Tvoja vlasť.


Redakčný tím

Tomáš Kriššák.

expert na kognitívnu bezpečnosť. Spolupodieľal sa na projekte Checkbot, pripravuje semináre mediálnej gramotnosti a programy zamerané na znižovanie dopadu dezinformácií a iných manipulácií na verejnosť. V minulosti pracoval na projektoch zameraných na zníženie radikalizácie mládeže, je autorom vzdelávacieho projektu Slobodovo, ktorý sa zameriava na hodnotové vzdelávanie a náuku nových schopností, ako empatia, schopnosť spolupráce a riešenie komplexných úloh.

Ján Farkaš.

vyštudoval medzinárodné vzťahy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, pracovne  pôsobil v globálnej IT firme ako vývojár automatizačných riešení. V minulosti písal články zaoberajúce sa kybernetickou bezpečnosťou pre portál Cybersec.sk. V rámci projektu DISI , pomáha z rôznymi hlavne technickými záležitosťami.  Dlhodobo sa venuje rozličným aspektom hybridných konfliktov vrátane dezinformácii a propagandy, pričom sa snaží prepájať akademické vzdelanie so svojimi profesnými znalosťami a zručnosťami.

… a Vy!  😀

V minulosti sa na tvorbe článkov a výrobe obsahu pre túto stránku podieľalo viacero ľudí. Ich zoznam nájdete tu.


Ďakujeme

Naša vďaka patrí všetkým, ktorí uverili našej iniciatíve a prispeli k tomu, aby sa vízia sebavedomého Slovenska stala skutočnosťou.