Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

Autori

[vc_row css=“.vc_custom_1509025956740{padding-bottom: 10px !important;}“][vc_column][vc_column_text]

Mário Nicolini. Znova šéfredaktor, ako vtedy, keď so študentským časopisom Nový Blesk získal päť ocenení v celoslovenskej súťaži Štúrovo pero. Zasvätil svoj život mladým, založil mládežnícku organizáciu Euroatlantické centrum. S chuťou moderuje, prednáša a diskutuje o demokracii, bezpečnosti a zahraničnej politike. Organizuje medzináboženské dialógy, aby sa ľudia viac počúvali, rozumeli a rešpektovali.

Marek Degro. Narodený v blízkosti šarišského pivovaru, spravuje Nadáciu Antona Tunegu a okrem toho pôsobí ako zahraničný tajomník KDH. Kedysi viedol kresťanskodemokratickú mládež, dnes sa snaží mládež pochopiť.

Dušan Fischer. Srdcom Záhorák, absolvent Univerzity v Heidelbergu. Fanúšik New England Patriots, všetkého z mesta New York a Family Guya. Komentátor, pisateľ a diskutér ku všetkému americkému a bezpečnostnému, ktorému stále viac záleží na spravodlivej, otvorenej a tolerantnej spoločnosti a nebojí sa za tieto spoločné myšlienky bojovať.

Michaela Weberová. Redaktorka medziškolského média Heyou! a predovšetkým študentka.

William Gardner. Bývalý vojak americkej námornej pechoty, ktorý odslúžil dve bojové nasadenia vo Fallúdži v Iraku. Dnes žije v Ohiu, kde šesť rokov pracuje ako novinár.

Robert Reynolds. Fotožurnalista so zameraním na vzdelávanie, imigráciu a sociálne otázky. Žije v štáte Georgia.

Radovan Bránik. Pôsobil v bezpečnostnom systéme SR v oblasti likvidácie následkov udalostí s hromadným postihnutím osôb. Venuje sa tiež tvorbe a realizácii bezpečnostných projektov pre masové podujatia, nácvikom krízových udalostí, fingovaných teroristických útokov na strategické objekty a špecializovaným tréningom zvýšenia odolnosti voči stresu pre pilotov, príslušníkov špecializovaných zložiek a operátorov krízových liniek. Publikuje a venuje sa tiež štúdiu radikálnych a extrémistických prúdov v spoločnosti. Rodák z Levíc, fascinovaný pionierskymi fázami a momentmi, keď sa rodí niečo nové.

Grigorij Mesežnikov. Politológ a publicista, prezident Inštitútu pre verejné otázky (IVO). Vie, že sever pre Slovensko je na slobodnom, demokratickom a prosperujúcom Západe. Za hlavný odkaz rokov 1989 a 1998 považuje heslo „Na Východ cesta nemožná, na Západ sa ísť musí.“ Hrá na gitare v rockovej kapele.

Juraj Mesík. Publicista a analytik globálnych trendov, apokalyptik, ktorý tvrdí, že je len informovaným realistom. Vyštudoval medicínu na lekárskej fakulte v Martine, bol zakladajúcim predsedom Strany zelených, poradcom federálneho ministra životného prostredia, riaditeľom nadácie Ekopolis, členom Grémia tretieho sektora, neskôr špecialistom Svetovej banky vo Washingtone s projektmi vo viacerých rozvojových krajinách sveta. Otec troch synov.

Iva Mrvová. Novinárka, venuje sa charitatívnym projektom v Afrike a na Blízkom východe a medzináboženskému dialógu.

Jana Poláčiková. Naturalizovaná Prešpuráčka, ochraňujúca „genius loci“ Bratislavy, kde aj vyštudovala filozofiu, dejiny filozofie s politickou ekonómiou. Vysokoškolská pedagogička, publicistka, ktorá je presvedčená, že liekom na všetky neduhy dnešnej doby je iba vzdelaná spoločnosť – a bez mladých ľudí to nepôjde. Nehovorí rečou ich kmeňa, ale učí sa a zisťuje, že sú skvelí.

Tomáš Čižik. Rodák z Kežmarku, bezpečnostný analytik, riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy, doktorand v odbore teórie politiky, ktorému záleží na budúcnosti Slovenska a mladých ľudí.

Martin Brezina. Pôvodom z dedinky Hybe, Martin našiel svoju cestu do Londýna, kde vyštudoval a zároveň sa angažoval ako prezident Slovenskej a Českej spoločnosti na King’s College London. Nedávno sa vrátil na Slovensko a pracuje ako junior analytik. Filmový nadšenec so záujmom o život, vesmír a všetko.

Kristína Kapustová. Akčná umelkyňa milujúca detský smiech a vysokohorské útulne. Svoj voľný čas trávi organizovaním športových súťaží a rozbiehaním nových projektov, ktoré vytiahnu mladých z unudeného sveta sociálnych sietí.