Begin typing your search above and press return to search. Press Esc to cancel.

O nás

 

Kto sme?

Sme hrdí Slováci. Sebavedomí patrioti, pre ktorých nie je dôležitá farba vašej pokožky, ale viera v skutočnú občiansku spoločnosť. Netrápi nás váš rodný list a nepotrebujeme zoznamy nepriateľov, aby sme dokázali uniesť a pochopiť zložitosť sveta. Veríme vo vlastné sily a vieme, že Slovensko má stále dosť ľudí, ktorí neupadli do beznádeje. Tvoríme priestor, kde sa môžu stretávať tí, čo sa napriek všeobecnej skepse stále odmietajú nechať zahnať do kúta.

Nepotrebujeme plný autobus uvrieskaných kamarátov, aby sme dokázali verejne prejaviť svoj názor.

Nepotrebujeme nenávisť, lebo dokážeme cítiť aj mnoho iných emócií. A ak nám niektorá z nich chýba, tak najskôr strach. Nebojíme sa temných predpovedí, pretože máme dostatok vlastných názorov a odpovedí na otázky, ktoré sa zdajú byť nezodpovedateľnými. A už nie sme ochotní sa len nečinne prizerať a tváriť, ako sa nič nedá.

 

Dá sa to a my to vieme.

Sme sebavedomé Slovensko. Vaša krajina. Tvoja vlasť.

 


 

Redakčný tím

Mário Nicolini. Znova šéfredaktor, ako vtedy, keď so študentským časopisom Nový Blesk získal päť ocenení v celoslovenskej súťaži Štúrovo pero. Zasvätil svoj život mladým, založil mládežnícku organizáciu Euroatlantické centrum. S chuťou moderuje, prednáša a diskutuje o demokracii, bezpečnosti a zahraničnej politike. Organizuje medzináboženské dialógy, aby sa ľudia viac počúvali, rozumeli a rešpektovali.

Tomáš Kriššák. Popradčan, študoval v Banskej Bystrici. Politológ, občiansky aktivista, moderátor #somtu. Veľký fanúšik komixu a videohier.

Marek Degro. Narodený v blízkosti šarišského pivovaru, spravuje Nadáciu Antona Tunegu a okrem toho pôsobí ako zahraničný tajomník KDH. Kedysi viedol kresťanskodemokratickú mládež, dnes sa snaží mládež pochopiť.

Dušan Fischer. Srdcom Záhorák, absolvent Univerzity v Heidelbergu. Fanúšik New England Patriots, všetkého z mesta New York a Family Guya. Komentátor, pisateľ a diskutér ku všetkému americkému a bezpečnostnému, ktorému stále viac záleží na spravodlivej, otvorenej a tolerantnej spoločnosti a nebojí sa za tieto spoločné myšlienky bojovať.

Michaela Weberová. Redaktorka medziškolského média Heyou! a predovšetkým študentka.

William Gardner. Bývalý vojak americkej námornej pechoty, ktorý odslúžil dve bojové nasadenia vo Fallúdži v Iraku. Dnes žije v Ohiu, kde šesť rokov pracuje ako novinár.

Robert Reynolds. Fotožurnalista so zameraním na vzdelávanie, imigráciu a sociálne otázky. Žije v štáte Georgia.

Radovan Bránik. Pôsobil v bezpečnostnom systéme SR v oblasti likvidácie následkov udalostí s hromadným postihnutím osôb. Venuje sa tiež tvorbe a realizácii bezpečnostných projektov pre masové podujatia, nácvikom krízových udalostí, fingovaných teroristických útokov na strategické objekty a špecializovaným tréningom zvýšenia odolnosti voči stresu pre pilotov, príslušníkov špecializovaných zložiek a operátorov krízových liniek. Publikuje a venuje sa tiež štúdiu radikálnych a extrémistických prúdov v spoločnosti. Rodák z Levíc, fascinovaný pionierskymi fázami a momentmi, keď sa rodí niečo nové.

Grigorij Mesežnikov. Politológ a publicista, prezident Inštitútu pre verejné otázky (IVO). Vie, že sever pre Slovensko je na slobodnom, demokratickom a prosperujúcom Západe. Za hlavný odkaz rokov 1989 a 1998 považuje heslo „Na Východ cesta nemožná, na Západ sa ísť musí.“ Hrá na gitare v rockovej kapele.

Juraj Mesík. Publicista a analytik globálnych trendov, apokalyptik, ktorý tvrdí, že je len informovaným realistom. Vyštudoval medicínu na lekárskej fakulte v Martine, bol zakladajúcim predsedom Strany zelených, poradcom federálneho ministra životného prostredia, riaditeľom nadácie Ekopolis, členom Grémia tretieho sektora, neskôr špecialistom Svetovej banky vo Washingtone s projektmi vo viacerých rozvojových krajinách sveta. Otec troch synov.

Iva Mrvová. Novinárka, venuje sa charitatívnym projektom v Afrike a na Blízkom východe a medzináboženskému dialógu.

Jana Poláčiková. Naturalizovaná Prešpuráčka, ochraňujúca „genius loci“ Bratislavy, kde aj vyštudovala filozofiu, dejiny filozofie s politickou ekonómiou. Vysokoškolská pedagogička, publicistka, ktorá je presvedčená, že liekom na všetky neduhy dnešnej doby je iba vzdelaná spoločnosť – a bez mladých ľudí to nepôjde. Nehovorí rečou ich kmeňa, ale učí sa a zisťuje, že sú skvelí.

Tomáš Čižik. Rodák z Kežmarku, bezpečnostný analytik, riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy, doktorand v odbore teórie politiky, ktorému záleží na budúcnosti Slovenska a mladých ľudí.

Martin Brezina. Pôvodom z dedinky Hybe, Martin našiel svoju cestu do Londýna, kde vyštudoval a zároveň sa angažoval ako prezident Slovenskej a Českej spoločnosti na King’s College London. Nedávno sa vrátil na Slovensko a pracuje ako junior analytik. Filmový nadšenec so záujmom o život, vesmír a všetko.

Kristína Kapustová. Akčná umelkyňa milujúca detský smiech a vysokohorské útulne. Svoj voľný čas trávi organizovaním športových súťaží a rozbiehaním nových projektov, ktoré vytiahnu mladých z unudeného sveta sociálnych sietí.

… a Vy!  😀

 


 

Ďakujeme

Naša vďaka patrí všetkým, ktorí uverili našej iniciatíve a prispeli k tomu, aby sa vízia sebavedomého Slovenska stala skutočnosťou. Medzi našich priaznivcov a podporovateľov patria Inštitút pre verejné otázky, Nadácia Antona Tunegu, Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku, Veľvyslanectvo USA na Slovensku, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Ján Figeľ, WebSupport.sk.